KELLE PAÇA CİPSİ; PACHA

Çoğumuz Pek hoşlanmayız ama bazıları gece yarısı üşenmez sırf o lezzeti tadabilmek için çorbacıya gider. Osmanlı’dan günümüze gelen, geleneksel bir yiyecektir ve en önemlisi şifa deposudur. Evet Kelle paçadan bahsediyorum.

 

Sağımızı,solumuzu kırdığımızda, menopoz dönemlerinde, güzelleşmek adına, bağışıklık güçlendirmek için hele ki salgın hastalıklarla mücadele ettiğimiz şu dönemde yemezsek olmaz bir çorba.

Kelle paça tam bir protein deposu. Hem sağlıklı kalmak hem de belirli bir yaştan sonra özellikle kadınlar için nerede satılırsa satılsın bodoslama atlanılan kolojen deposu oluyor kendileri.

 

 

“Kesinlikle tüketmeliyiz ama içim almıyor yiyemiyorum ya da bulması zor, pişirmesi zor, yazın sıcakta içmesi zor, kolesterolü olana zor, düzenli içmesi zor… vs” diyenler için yazıyoruz bu haberi, duymayan kalmasın; Kelle paça çorbasının cipsi çıktı! Pacha Cips.

     

 

PACHA,  2017 Mayıs ayında patent başvurusu yapılmış, %100 doğal, çok sağlıklı ve lezzetli bir ürün. TUBİTAK TEYTEB Destek programından yararlanılarak Dr. Aslı Zuluğ tarafından geliştirilmiş. Cips ama kızartma değil. Ekstra yağ, ekstra şeker içermiyor. Taşıması kolay, tüketmesi kolay, raf ömrü uzun. Glutensiz.

Dr. Aslı Zuluğ

 

PACHA ile zinde kal

PACHA, cildinizi ve kaslarınızı içeriden yenilemeniz için Türkiye’nin ilk kolajen ve protein cipsini sizinle buluşturuyor.

Yaşlanmayı geciktiren desteği ile cildinizi, saçlarınızı ve tırnaklarınızı yenilemeye yardımcı PACHA aynı zamanda kas kütlenizi artırmak, yorgunluk ve bitkinliği azaltmak, kemik ve eklemlere destek için de her an yanınızda taşıyabileceğiniz bir formda.

      

Merak edenler için  sorularla PACHA Cipsi

 

Pacha’nın protein ve kolajen kaynağı nedir?

Pacha  ürünlerinde protein ve kolajen kaynağı olarak İslami usullere uygun olarak kesilmiş dana paça eti kullanılmaktadır.

       

Pacha kimin için?

Kas ve kemik hastaları,

Cilt bakımına önem veren kişiler

Aktif sporcular başta olmak üzere herkes için önerilebilir.

Hamilelik / emzirme döneminde tüketilebilir mi?

Pacha herhangi bir ilaç ya da takviye edici gıda değil, doğası gereği yüksek protein ve kolajen içeren bir üründür. Hamilelerin ya da emziren annelerin etiket üzerinde yazan besin değerleri ile birlikte doktorlarıyla konuştuktan sonra tüketmeleri tavsiye edilir.

   

 

Ne kadar tüketmeliyim?

10 g Pacha, 4500 mg kolajen ve 6.3 g protein içermektedir. Kolajen tüketimi ile ilgili bir alt veya üst limit bulunmamaktadır. Günlük enerji, protein ve kolajen ihtiyacınız için diyetisyeniniz ve doktorunuz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 

Nasıl tüketmeliyim?

Pacha’yı tek başına tüketebilirsiniz, ancak Pacha’yı diğer gıdalarla da çok uyumlu bulacağınıza inanıyoruz. Örneğin,

Yoğurt veya ayranla: Proteinin karbonhidratla dengelendiği mükemmel bir ara öğün için Pacha yeterli

Salatada: Hafif bir salatayı yüksek proteinli hale getirmek Pacha ile mümkün.

Meyvelerle: “Hem tatlı olsun hem de protein olsun” mu diyorsunuz? Yanında elma dilimleri ile Pacha sizi şaşırtacak.

Soslarla: Sofranın gizli dokunuşu, hazırladığınız harika soslarla çok iyi gidecek. Mesela Pacha & humus:)

 

Kaç çeşit Pacha var?

4 çeşit Pacha var: Acılı, Zencefil ve Limonlu, Yoğurt ve Naneli, Kuru Erikli

 

 

 

Kolajen Nedir?

Kolajen, hayvan vücudunda en fazla bulunan protein olmakla birlikte insan vücudundaki toplam proteinlerin 3’de birini oluşturmaktadır. Özellikle tendon, kıkırdak, kemik ve bağ doku ile cildimizin büyük bir kısmı kolajenden oluşmaktadır. Dolayısıyla vücudumuzda kolajen yapımının azalması, kolajen yapının zayıflaması, kazalara bağlı zedelenmeler ve bunların önlenmesinde dışarıdan alınan kolajen destekleri faydalı olabilmektedir.

Kolajen yapının yaşlanmaya bağlı olarak zayıflaması; cilt kırışıkları, kemik ve kıkırdak yapısında bozulmalar ile kalp-damar ve solunum sisteminde sorunlara yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra kolajen, ciltteki yaraların iyileşmesi için de önerilmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.