Tüsiyad Etkinlikleri

 

TÜSİYAD’ın her yıl geleneksel olarak düzenliği iftar yemeklerinin bu yıl ki ilk programı, İstanbul Avrupa yakasında gerçekleştirildi.

 

Katılımın yüksek olduğu yemekte, siyaset dünyasından birçok kişi bir araya geldi.

 

TÜSİYAD Başkanı Mustafa Özalp birlik ve beraberliğe vurgu yaptığı konuşmasında Müslüman ülkelerde yaşananlara da şu sözlerle yer verdi ;

 

“Bugün özellikle Müslüman ülkelerde yaşanan ve yüreğimizi dağlayan olaylardan ders çıkarma zamanımız geldi. Üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Yalnızca üzülmenin, şikayet etmenin hiçbir faydasını görmüyoruz. Birbirimize sahip çıkacağız. Devletimiz, milletimiz bir olacak ki tüm İslam alemine önder ve örnek olabilelim.”

 

Pek çok siyasetçinin de katıldığı akşamda Başkan Özalp, İş dünyasının siyasetçilerden beklentilerini dile getirerek, ekonomik anlamda güvenli ortamın yaratılması gerektiğini ifade etti.

 

Özalp seçim ile ilgili konuşmasında;

 

“Önümüzde ülke olarak önemli bir süreç var; genel seçimler. Tabi biz iş dünyasında ki kişiler olarak, ekonomik etkileri daha yakından takip ediyoruz. Bizler biliyoruz ki ekonomik büyüme; üreterek ve ülkede güvenli ortam yaratarak sağlanır. Biz iş adamları olarak her koşulda üretime, istihdama katkı sağlamaya devam edeceğiz. Siyasilerimizden de güvenli ortamın yaratılması konusunda beklentilerimiz var. Hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimiz vakit, ekonomide kötü sürprizlerle karşılaşmamızda azalacaktır. Temennimiz sandıktan, ülkemiz için en hayırlı sonucun çıkmasıdır” açıklamalarına yer verdi.

 

TÜSİYAD geleneksel iftar programlarına Sinop ve İstanbul Anadolu yakasında düzenleyeceği organizasyonlarla devam edecek.

 

 

YouTube
Instagram