Kadın ve filtre kuramı

Kadın ve filtre kuramı ???

Pazartesi günleri bizim evde temizlik günüdür.
Pazar günlerinin yaymışlığı, her seferinde uzun süren ev toplama faslında yüzüme tokat gibi çarpıyor.

Hepimizin bütün gün elbirliği ile  dağıttığı evi öğlene kadar toplayıp, temizlemek farzmışcasına zamanla yarışıyorum. Zaten bu nedenle sık sık oram buram ağrıyor. Daha yemek yapılacak tabi bir sürü iş…

Yemek demişken, ne pişireceğime karar vermek yemeği yapmaktan daha zordur benim için. Maaile hepimiz ayrı bir tırıl olduğumuzdan ortak lezzetleri bulmak, benim gibi iddiasız bir aşçı için gerçekten sıkıcı oluyor.

Hayır yani yediklerimizin çoğunun  gereksiz olduğunu düşününce bu yemek ritüelleri fazla abartılı geliyor bana ama kültürel alışkanlıklar böyle işte! Kırılmıyor kolay kolay. Neyse!

Hemen hemen her hafta olduğu gibi camlar hariç? (yani ben de öyle oluyor) evin işlerini bitirince sıra kendisiyle her dakika özel olarak ilgilenilmesini bekleyen sevgili çocuğuma geliyor.
Bugün 13.00-16.00 arasi  çıktık çıktık… üzerimize hızlıca  bir şeyler geçirip hava almaya çıkıyoruz. Bir de hazır dışarıdayken marketi de aradan çıkarmayı ihmal etmiyoruz.

Süsle püsle uğraşamayacak kadar yorucu ve yoğun bir gün.  Ama kadınız yani iyi görünmek de isteriz.

Sosyalleşmenin sosyal medyayla mümkün olduğu şu günlerde bir selfie çekip sosyal medyamıza koymayı da ihmal eder miyiz?  Elbette etmeyiiiz…  İşte! Zamanla yarışan kadının işini kolaylaştıran fotoğraf filtre programlarını bu yüzden seviyoruz. Tabii aynadaki gerçek yüzümüzü her daim kabullenmek şartıyla…

Başlığın açıklaması ve  fotoğrafın hikayesi bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.