DURUMU KABULLENDİM, SUR’U BEKLİYORUM

 

Dünyayı kasıp kavuran, mevki makam dinlemeyen, bulduğuna yapışan, ekonomileri alt üst eden, birilerini batırırken birilerini zengin eden, birilerine hiçbir şey yapmazken, kimilerinin sonunu getiren, tüm dünyanın paniğe kapılmasına sebep olan, zaten uygulamamız gereken temizlik kurallarını bizlere hatırlatan, kıyafetinde en ufak bir uyumsuzluğa tahammül edemeyenleri  komik maske ve naylon eldivenlerle dolaştıran,  bilmem kaç dolarla aldığı parfümünden başkasını kullanmayanlara kolonya sürdüren,  vakaların ‘mahremiyet’ nedeniyle açıklanmaması yüzünden bizlere dedektif gibi iz sürdüren,  dünyayı terörizm virüsüne sürekli maruz bırakanların merkezi Beyaz Sarayı bile hizaya getiren sebebi yani coronayı yazmazsam tabi ki olmazdı.

 

Kaos ortamı var her yerde. Neden? Küçücük bir virüs yüzünden. Küçük müçük alırım nefesini diyor. Gel de dikkate alma! Üstelik her şey mi üst üste gelir; geldi işte!

 

Önümüzdeki günlerde neyle karşılaşacağımızı bilemiyorum. Tedbirlerimizi alıp, paniğe kapılmadan sürecin geçmesini bekleyeceğiz.

 

Aşısı bulundu denilecek, biraz da oradan dolacak kasalar Sonra  tamam; görün ortalık süt liman… Az sabredin ve süreci sağ salim atlatmak için önlemlerinizi bi zahmet alıverin.

 

Tuhaf bir süreçten geçiyoruz. Depremler, şiddetlenen savaşlar, iklim değişiklikleri, çekirge istilaları, gök taşları, salgın hastalıklar, yitirilen değerler de cabası…

 

 

Yaşanan ve daha yaşanması beklenen bi sürü karanlık şey. ..  Kaç milyar yıllık Dünya’nın gele gele sonuna denk gelmişiz. Ben durumu kabullendim. Sur’u bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.