AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN BİR ANLAYIŞA SAHİBİM

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Mehmet Murat Çalık’ın Bizim Beylikdüzü Vakfını ziyaret etmesi pek çok farklı yorumu da beraberinde getirmişti.

Bizim Beylikdüzü Vakfı Başkanı Halis Kahriman’ın Ak Parti’li olduğu bölgede herkes tarafından bilinmesine rağmen ‘Kahriman acaba taraf mı değiştirdi’ sorusu gündeme geldi.

Halis Kahriman konuya ilişkin sorularımızı samimiyetle cevapladı ve konuya açıklık getirdi.

 

 

Siz Ak Parti Belediye Başkan aday adayları arasındaki en güçlü isimlerden biriydiniz. Belediye Başkan Adayı açıklandıktan sonra, bazı adayların partiye küstüğü bilinen bir gerçek. Sizde de var mı küskünlük?

 

Hayır küskün değilim. Ben 17 yıldır ideolojimden, siyasi duruşumdan hiç taviz vermedim bugün de aynı yolda devam ediyorum. Kentimize hizmet edebilmek için yerel iktidara talip olduk. Her anlamda göreve hazırdık ama bir şekilde olmadı. Biz hizmet etmeye devam ediyoruz halkımıza, değişen bir şey yok. Yıllar önce başladığımız heyecan ve samimiyetimiz aynen devam ediyor.

 

 

‘BİREYSEL İDEOLOJİM İLE VAKIF ÇALIŞMALARI BİRBİRİNE KARIŞTIRILMAMALI ‘

Geçtiğimiz günlerde Bizim Beylikdüzü Vakfı olarak CHP Belediye Başkan adayı Mehmet Murat Çalık’ı ağırladınız. Bu da Ak Partiden vazgeçtiğinize dair söylentilere neden oldu. Konunun aslı nedir?

 

Şunu karıştırmamak lazım. Benim bireysel ideolojimi yansıtan siyasi kurum Ak Parti’dir. Bizim Beylikdüzü Vakfı’nın siyasi rengi yoktur. Ben bu vakıfa girdiğim an kişisel görüşümü dışarıda bırakırım.  60 kişilik istişare kurulumuz da ben de hepimizin farklı siyasi görüşleri var. İnanın her siyasi fikirden, her türlü inanış ve görüşten arkadaşlarımız var.  Beylikdüzü halkının hatta 7 bölge 81 il herkesin vakfı bu vakıf. Önce bir bu ayrımı iyi yapalım.

 

Mehmet Murat Çalık ziyaretine gelince,  Sayın Çalık derneğimize ziyarette bulunmak istedi. Bizlerde kendilerini misafir ettik. Bize düşen misafirimizi iyi ağırlamaktı, ağırladık. Hatta Murat Bey de eşi de vakfımıza üye oldular ve bizler bundan gurur duyduk.

Bizim Beylikdüzü Vakfının kapısı herkese açıktır.     

            

Çalık ziyaretinde bazı CHP’li meclis adayları Zeynel Abidin Yener, Volkan Yıldız, İsmail Sırataş ve gazeteci Ali Tarakçı gibi isimler eğer siz Ak parti Belediye Başkan adayı olsaydınız size oy vereceklerini söylediler. Yorumunuz nedir?

 

Sağolsunlar güzel bir şey tabi ki bu. Yaptığımız çalışmalar da samimiyetimiz de ortada. Kendi düşünce yapımız içerisinde halka hizmet etmeyi şiar edindik biz. Bu tarz ifadeler tabi ki beni onurlandırıyor. Demek ki yapmak istediklerim ve yaptıklarım anlaşılıyor diye düşünüyorum.

 

 

Belli ki siz farklı kesimlerce de benimsenmişsiniz. İlerde CHP’den size teklif gelse cevabınız ne olur?

 

(gülümsüyor) Galiba Beylikdüzü’nde CHP’yi en çok eleştiren kişilerden biriyim. Ayrı dünyaların insanları gibiyiz. Yani benim ideolijim CHP ile  uyuşmuyor. Ben 17 yıldır aynı görüşteyim ve Ak Partiye aynen devam!

 

‘AYRIŞTIRAN DEĞİL, BİRLEŞTİREN OLMAK İSTİYORUZ. HUZUR İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Kişisel görüşünüze bakılırsa çok net bir duruşunuz var ama Vakıf olarak kapınız herkese açık. Dengeyi nasıl kuruyorsunuz?

 

Evet net bir ideolojim var bu nedenle durduğum yer belli. Ama bir o kadar ayrışma ve kutuplaşmaya da karşıyım. İnanın siyasi partiler geçici olabilir ama İnsana hizmet etmek, birlik ve beraberlik için mücadele etmek çok daha kıymetli bir duruş. Kutuplaştıran ayrıştıran değil, birleştiren toplayan olmak istiyoruz. Huzur için çalışıyoruz. Dün Mehmet Murat Çalık’ın yarın başka siyasi görüş ve inanıştan kişi ve kurumların bizleri ziyaret etmelerindeki ve bizim de onları en iyi şekilde ağırlama sebebimiz budur, hep bu olacak. Hiçbir ayırım yapmadan Halkımıza, insana hizmet etmek, gönüllere girmek huzuru inşa etmek istiyoruz.

 

Yerel seçim değerlendirmeleriniz için yeniden görüşeceğiz ama yine de sormak isterim. Şuana kadar ki süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Bunu detaylı olarak birkaç hafta sonra yine konuşuruz ama  başta sorduğunuz konuyu netleştirmek adına şunları söyleyebilirim,  Bir kere şahsi olarak nerede durduğum belli, bu sorgulanamaz bir gerçek. İlk günki gibi çalışmalara Ak Parti çatısı altında  devam edeceğiz. Yorulmak ya da küsmek gibi bir şey söz konusu olamaz. Bizler İstanbul için çalışmalarımızı sürdürüyoruz zaten. Son olarak  şunu söyleyeyim, kim bu memlekete katkı sağlamak için çalışıyor ve de sağlıyorsa Allah ondan razı olsun.

 

Röportaj : Bilgen Öniz Kütükoğlu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.